سبد خرید شما خالی است.

راهنمای خرید سرویس طلا راهنمای خرید سرویس طلا

آخرین اخبار و مطالب در مورد طلا و جواهر

صفحه

اخبار و مقالات

راهنمای خرید سرویس طلا
۱۳ اسفند ۹۸ اخبار

راهنمای خرید سرویس طلا

در این مقاله با تعدادی از زیباترین مدل های سرویسهای طلا آشنا خواهید شد سپس به شما توصیه ها و نکاتی که باید حین خرید سرویس طلا به آن ها توجه کنید را ارائه خواهیم کرد.

جدیدترین مدل سرویس طلای عروس ۲۰۲۰

سرویس طلا چند قطعه یا تکه طلا دارد؟

معمول است که یک سرویس کامل شامل حداقل ۵  قلم طلا باشد. گردنبند به همراه دو عدد گوشواره، یک عدد دستبند و در برخی از ست ها هم احتمالا انگشتر پیدا میشود.

نکاتی که باید حین خرید سرویس طلای عروس به آن ها توجه کنید

 1. عیار سرویس طلا

نه تنها حین خرید سرویس طلا بلکه برای خرید هر نوع قطعه طلایی حتما باید به عیار آن توجه کنید. ما معمولا به طلای ۲۴ عیار به عنوان یک طلای تقریبا خالص نگاه میکنیم و هر چه درصد طلای بکار رفته در یک قطع جواهر کمتر باشد عیار آن نیز کمتر میشود. هرچه عیار بالاتر باشد سرویس طلا خالص تر، و قیمت طلای آن نیز بیشتر میشود. و هرچه عیار پایینتر باشد هزینه هم به طبع کاهش خواهد یافت. مراقب باشید چیزی که میخواهید بخرید حتما همان عیاری را داشته باشد که فروشنده به شما میگوید.

 1. سرویس طلای زرد یا سفید، کدام برای ما بهتر است؟

هر دو رنگ در بازار ایران طرفداران زیادی دارند اما اگر توجه کرده باشید چند سالی است که خریداران مخصوصا زوج های جوان تمایل بیشتری به خرید سرویس طلای سفید دارند. این طلا همان رنگ زرد را دارد اما بر اثر برخی واکنش ها تغییر رنگ میدهد و به رنگ سفیدی که در طلافروشی ها میبینید در آمده است.

خرید سرویس طلا

سابق بر این تصور میشد که این طلا ارزش ندارد و چون رنگ زرد ندارد اصلا طلا نیست. اما حقیقت آن است که تنها تفاوت این نوع طلا با طلای زرد، در رنگ آن است. و تازه در برخی شرایط حتی قیمت بالاتری نیز دارد.

 1. میخواهید سرویس طلای نگین دار بخرید یا بدون سنگ؟

سنگ های بکار رفته در قطعات طلا اگرچه اندازه طلا با ارزش نیستند، اما قیمت بسیار بالایی دارند زیرا هم باکیفیتند و هم زیبا. سنگ ها ارزش سرویس را به شدت بالا میبرد. زیرا برای اتصال آن ها سخت تلاش شده و روی زیباییشان کار شده است. به خاطر قیمت بالا اگر توان بالایی ندارید میتوانید نمونه های بدون سنگ را بخرید. اما اگر میتوانید هزینه کنید چه بهتر که سرویس هایی با سنگ های قیمتی خریداری کنیم.

 1. ایرانی یا خارجی، حین خرید سرویس طلا کدام را بخریم؟

قطعات مختلف طلا را هم در داخل ایران میسازند و هم به صورت واردات از کشورهایی دیگری در بازار به فروش میرسانند. شناخته شده ترین کشورها که محصولات طلایشان وارد بازار ایران میشود کشورهای زیر هستند:

 • هند
 • ایتالیا
 • تایلند
 • سوئیس
 • ترکیه

از یک نظر جنس ایرانی بهتر است، زیرا عیار طلا بکار رفته در آن استاندارد است. (برخلاف برخی از طلاهای خارجی که محصولاتی بی کیفیتی محسوب میشوند.). اما از یک نظر به خاطر اینکه سرویس طلای خارجی تنوع بسیار زیادی در مقایسه با نمونه های ایرانی دارد خریداران ایرانی از محصولات خارجی بیشتر استقبال میکنند. نمونه های خارجی معمولا گرانتر از سرویس های ایرانی هستند.

خرید سرویس طلا

 1. از باتجربه ها کمک بگیرید

معمولا زوج های جوان بیشترین خریداران سرویس طلا هستند. اما جوانان معمولا در خرید سرویس طلای عروس چندان تجربه ای ندارند و سخت بتوانند طلاهای مختلف را شناسایی کرده و یا بدانند چه طلایی با چه کیفیتی و از کجا بخرند. اگر خوش شانس باشید و کسی از نزدیکانتان بتواند به شما در این کار کمک کند میتوانید یک خرید خوب داشته باشید. مخصوصا اگر این شخص در خرید طلا سابقه داشته باشد و انواع و اقسام متریال های بکار رفته در قطعات طلا را شناسایی کنید.

 1. از فروشندگان قابل اطمینان خرید کنید

اگر نه خودتان در خرید سرویس طلا تجربه دارید و نه آشنایی که بتواند به شما کمک کند، تنها یک راه حل باقی میماند. خرید از طلافروشی هایی معتبر! طلافروشی های معتبر معمولا زیر نظر و مورد تایید اتحادیه طلا و جواهر هستند. بنابراین فعالیتشان از چشم اتحادیه پنهان نمیماند.

اگر شما یک سرویس طلای عروس از یک طلا فروشی بخرید اما بعدا متوجه شوید سر شما کلاه رفته (مثلا عیار آن کمتر از چیزی باشد که فروشنده به شما گفته) میتوانید از طریق اتحادیه به راحتی موضوع را پیگیری کنید. شما سرویس طلا را به همراه فاکتور سرویس به اتحادیه میبرید. اتحادیه کارشناسان مجربی دارد که با دقت طلا را بررسی میکنند. اگر مشکلی متوجه کالا باشد یا ویژگی های سرویس طلا با چیزی که داخل فاکتور نوشته شده همخوانی نداشته باشد، شخص خاطی را پیدا کرده و مجازات میکنند. عین پولی که شما برای خرید سرویس طلا پرداخت کرده اید نیز به شما بازخواهد گشت.

خرید سرویس طلا

از کجا سرویس طلا بخرم؟

هرچند که همچنان مثل قدیم به صورت سنتی میتوان برای خرید سرویس طلا به مغازه های طلا فروشی مراجعه کرد اما امروزه فروشگاه های اینترنتی معتبر به خاطر سهولت در دسترسی و امکان مقایسه و خرید از را دور، بیشتر مورد استقبال هستند. کیش طلا به عنوان یکی از این فروشگاه ها بستری را در اینترنت به وجود آورده که در آن انواع محصولات طلا با کمترین اجرت و بهترین کیفیت را به شیوه ای امن به فروش میرساند. به فروشگاه ما سر بزنید و در میان تعداد زیاد مدل سرویس طلا به سلیقه خود یکی را انتخاب کرده و در کوتاه ترین زمان آن را خریداری و درب منزل خود دریافت کنید.

برای مشاهده گواهی نامه ها و مجوزهای فروش ایمن اینترنتی کیش طلا میتوانید به صفحه اصلی مراجعه کنید. و برای مشاهده مشخصات کیش طلا همراه با شماره های تماس و آدرس دفتر آن نیز به صفحه درباره ما بروید.

نظرات شما

لطفا اطلاعات زیر را کامل پر کنید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

وارد کردن وارد ستاره دار الزامی است