سبد خرید شما خالی است.

چگونه بهترین حلقه طلا را انتخاب کنیم؟ چگونه بهترین حلقه طلا را انتخاب کنیم؟

آخرین اخبار و مطالب در مورد طلا و جواهر

صفحه

اخبار و مقالات

چگونه بهترین حلقه طلا را انتخاب کنیم؟
۳۰ بهمن ۹۸ اخبار

چگونه بهترین حلقه طلا را انتخاب کنیم؟

وقتی وارد این صفحه شده اید احتمالا واقعا به دنبال خرید بهترین حلقه طلا هستید. بیشتر از این وقت شما را نمیگیریم و شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت میکنیم که حاوی توصیه ها و نکاتی برای خرید حلقه شما است.

حلقه طلا چند عیار میخواهید؟

عیار طلا معیار کلی در حوزه طلا و جواهر است و نشان دهنده این است که برای مثال، حلقه ای که شما میخرید چند درصد از طلای خالص ساخته شده است. ما عیار را از ۲۴ محاسبه میکنیم. اگر تمام جنس حلقه از طلا ساخته شده باشد؛ ما میگوییم که حلقه ۲۴ عیار است. اما اگر در کنار  طلای خالص از فلز دیگری هم استفاده کرده باشیم، عیار طلا را کمتر از ۲۴ در نظر میگیریم. برای مثال حلقه ساده ۱۰ عیار شامل تنها ۴۲ درصد طلا و ماباقی آن شامل چند فلز دیگر مثل زینک یا همان روی، و نیکل و … است.

و همانطور که میدانید طلایی که عیار بالایی داشته باشد قیمت طلا هم بیشتر است. بنابراین حین خرید حتما نیم نگاهی به بودجه خود بی اندازید و اگر بودجه بالایی دارید میتوانید عیارهای بالا را بخرید و اگر نه عیارهای پایین را برگزینید.

به دوام و مقاومت بهترین حلقه طلا توجه کنید

در انتخاب بهترین جواهرات طلا علاوه بر بها و ارزش آن ها، ما مفهومی به نام مقاومت و ماندگاری آن ها را نیز داریم. طلای با عیار بالا معمولا نرم و ظریفتر از عیارهای پایین است. اگر ظرافت برایتان مهم است عیار بالا بگیرید. و اگر مقاومت و دوارم بالا مد نظرتان است عیار پایین بخرید. زیرا حلقه هایی با این مشخصات به درد اغلب شرایط میخورند و کمتر احتمال دارد که بشکنند. یا اصلا میتوانید حلقه سفید بخرید. مخصوصا در انتخاب حلقه مردانه سعی کنید عیار پایین بخرید زیرا مردان کمتر از زنان از طلای خود مراقبت میکنند.

از طرفی بهترین حلقه طلا ساده با عیار بالا مانند ۱۸، ۲۲ یا ۲۴ هم به دلیل ظرافت و شکننده تر بودن به درد کسانی میخورند که میخواهند کمتر حلقه را استفاده کنند.

حلقه طلا

آیا حلقه طلا حاوی نیکل است؟

نیکل فلزی است که معمولا به آلیاژهای طلا افزدوه میشود. نیکل یک فلز تقریبا با ارزش است اما مشکلی در خصوص آن وجود دارد این است که، میتواند باعث بروز حساسیت پوستی در برخی افراد شود. این حساسیت منجر به بروز بثورات و جوش های پوستی کوچکی میشود.

اگر شما به این فلز حساس هستید نباید بهترین انگشتر طلا ساده با عیار کمتر از ۱۸ بگیرید زیرا در طلاهای کمتر از ۱۸ عیار درصد نیکل بکار رفته زیاد است و میتواند باعث بروز حساسیت پوستی در شما شود. ۱۰ عیار اصلا نخرید، ۱۴ شاید حساسیت شما را کمتر کند اما بالاتر از ۱۸ گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

حلقه نگین دار دوست دارید یا بدون نگین؟

نکته ای که کمتر کسی به آن توجه میکند وجود نگین در حلقه است. اگر حلقه بودن سنگ و نگین دوست دارید که هیچ. اما اگر دوست دارید یک یا چند نگین ریز و درشت روی حلقه شما باشند اوضاع کمی فرق میکند. کاری به قیمت آن نداریم زیرا همه میدانیم که سنگ قیمتی و نگین قیمت حلقه را بالا میبرند. ما فعلا تنها به یک چیز کار داریم. و آن نحوه اتصال سنگ یا نگین به حلقه است.

اگر سنگ بزرگ باشد احتمالا با کمک دو تا چند قلاب کوچک که به سطح حلقه جوش خورده و متصل میشود. ما به این اتصالات  یا قلاب ها کار داریم. نکته مهم این است که اگر حلقه شما طلایی باشد و عیار بالایی هم داشته باشد، احتمال اینکه قلاب ها و نگهدارنده های سنگ شکسته یا ترک بردارند زیاد است. زیرا طلای با عیار بالا معمولا مقاومت بالایی ندارد. و اگر شما زیاد از حلقه استفاده کنید احتمالا بر اثر حادثه ای هرچند جزئی نگهدارنده ها بشکنند و سنگ با ارزش شما به راحتی گم شوند. پس چاره چیست؟

برای پیشگیری از این حادثه سعی کنید یا حلقه با عیار پایین بخرید، یا طلای سفید بخرید و یا اینکه نگهارنده ها را از جنس پلاتین انتخاب کنید. و یا کلا حلقه پلاتینی بخرید. حلقه مردانه که معولا از این سنگ ها ندارد اما بهترین حلقه زنانه اینگونه است بنابراین خانم ها بیشتر حواسشان را جمع کنند.

البته حلقه سفید انتخاب هوشمندانه تری برای داشتن سنگ و نگین است زیرا طلای سفید با یک لایه رودیوم پوشانده شده است که استحکام کلی طلا را افزایش میدهد.

آیا باید حلقه طلا خاص بخرم یا آبکاری شده؟!!!

اینطور نیست که همه حلقه ها تماما از طلا ساخته شده باشند. گاهی اوقات ما حلقه هایی داریم که تنها یک روکش طلا دارند و زیر این روکش فلزانت دیگری قرار دارند. اگر میخواهید حلقه را تنها چند بار و در موقعیت های خاص استفاده کنید میتوانید حلقه ای با روکش طلا بخرید اگر نه میتوانید حلقه ساده خالص و توپر بخرید.

حلقه طلا

حلقه ظریف میخواهید یا ضخیم؟

اگر در نگهداری حلقه کوشا هستید و وزن مناسبی دارید میتوانید حلقه های نازک بخرید. اما اگر واقعا در حفظ و نگهداری آن ها سهل انگاری میکنید و وزن زیادی دارید سعی کنید یک حلقه  ضخیم بخرید.

از کجا بهترین را بخرم؟

اگر قصد دارید که در انتخاب بهترین حلقه طلا موفق باشید در درجه اول بهتر است که به تمام نکات ذکر شده در این مقاله توجه کنید. فرقی نمیکند میخواهید حلقه طلا مردانه بخرید یا زنانه، اگر هنوز حلقه انتخاب نکرده اید میتوانید سری به فروشگاه اینترنتی کیش طلا بزنید تا در میان تعداد زیادی حلقه یکی را به دلخواه خود انتخاب کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را درب منزل خود دریافت کنید. اگر هم میخواهید از نزدیک اینکار را بکنید میتوانید سری به محل کیس طلا بزنید تا از نزدیک حلقه ها را دیده، مقایسه کرده و یکی را بخرید. آدرس ما را میتوانید از این صفحه پیدا کنید.

نظرات شما

لطفا اطلاعات زیر را کامل پر کنید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

وارد کردن وارد ستاره دار الزامی است