سبد خرید شما خالی است.

چگونه برای بچه ها طلا بخریم؟ (راهنمای خرید طلای کودک) چگونه برای بچه ها طلا بخریم؟ (راهنمای خرید طلای کودک)

آخرین اخبار و مطالب در مورد طلا و جواهر

صفحه

اخبار و مقالات

چگونه برای بچه ها طلا بخریم؟ (راهنمای خرید طلای کودک)
۵ بهمن ۹۸ اخبار

چگونه برای بچه ها طلا بخریم؟ (راهنمای خرید طلای کودک)

اگر می‌خواهید برای کودک خود یا بچه خواهر، برادر یا دوست خود طلا بخرید و نمیدانید چگونه این کار را انجام دهید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. شما با خواندن این مقاله و عمل به توصیه های ذکر شده در آن، می توانید با اصول خرید جواهرات و طلای کودک آشنا شوید و بهترین خرید را داشته باشید. پس حتما با ما همراه باشید.

هنگام خرید طلای بچه گانه حتما به این ۶ نکته توجه کنید!

۱. اولین نکته برای خرید طلای کودک ، توجه به سن و سال آن ها است

برای بزرگترها هیچ ایرادی ندارد که قطعات طلای ظریف و ریزی استفاده کنند، اما این موضوع در خصوص کودکان و نوزادان به کلی فرق میکند. علاوه بر اسباب بازی ها، تمام جواهراتی که برای کودک خود میخرید باید از اندازه بزرگی برخوردا باشند و قطعات و اجزای ریزی نداشته باشند. زیرا این قطعات به راحتی میتوانند توسط کودک خورده شوند و موجبات خفگی او را فراهم کنند. ما توصیه میکنیم که برای کودکانی که کمتر از ۳ یا ۴ سال سن دارند به هیچ عنوان طلاهای کوچک مثل انگشتر طلا خریداری نکنید.

۲. به نوع قفل یا نحوه بسته شدن طلاها دقت کنید

اگر قطعات طلای نوزادان یا کودکان قفلی هستند باید قفلشان طوری باشد که به هیچ عنوان توسط کودک باز نشوند. یکی از قطعاتی که قفل دارند گوشواره ها هستند، هنگام خرید گوشواره طلا سعی کنید گوشواره هایی بخرید که قفل اهرمی یا عصایی دارند. چون نسبت به قفل های دیگر نسبتا محکم تر هستند.  در خصوص جواهرات بزرگتر مثل دستبند طلا یا گردنبند هم مراقب باشید. اگر قفل این محصولات شل باشد یا به راحتی باز شود، کودکان حین بازی کردن می توانند آن ها را گم کنند.

طلای کودک

۳. برای کودکان طلاهای کم وزن بخرید

والدینی که برای کودکان کوچک خود طلای بزرگ یا با وزن زیاد میگیرند سخت در اشتباه هستند. چرا؟ به چند دلیل:

  • اول اینکه کودک نمیتواند وزن زیاد را تحمل کند و ممکن است برای خلاص شن از شر سنگینی طلا با آن بازی کنند یا آن را از خود دور کنند (که امکان آسیب دیدنشان زیاد است)
  • دوم اینکه کودک ممکن است جواهرات را گم کند و تمام سرمایه یکجا به باد برود
  • سوم اینکه ممکن است خدای ناکرده نظر افراد سودجو به سمت کودک و طلای او جلب شود و علاه بر دزدی طلاها به کودک نیز آسیب برسانند

به همین خاطر و برای پیشگیری از ۳ مورد بالا، سازندگان طلای کودک معمولا جواهرات طلایی را در وزن پایین تولید میکنند. بنابراین حین خرید طلای بچه گانه به دنبال جواهرات با وزن پایین باشید.

۴. لطفا برای کودکان طلا و جواهرات توخالی نخرید

کودکان کنجکاو و بازیگوش هستند. برخی ازآن ها ممکن است جواهرات را به چشم اسباب بازی ببینند و با آن ها بازی کنند. اگر جواهرات شما مثلا دستبند طلا، توخالی باشد، کودک میتواند به راحتی آن را بکشد و یا حتی گاز بگیرد و پاره کند. خدا را چه دیدید شاید تکه های دستبند را قورت دهد. دستبند، النگوهای طلا را مخصوصا توپر بخرید که دچار شکستگی نشوند. زیرا اگر بشکنند ممکن است لبه تیز آن ها وارد بدن کودک شود یا او را زخمی کند.

۵. بعد از خرید طلای کودک حتما آن را بشویید!

مانند هر قطعه طلای دیگری که باید بعد از خرید آن را ضدعفونی کرد، لازم است که طلای کودکان را نیز بشویید و ضدعفونی کنید. برای اینکار از یک دستمال تمیز و الکل استفاده کنید. (مخصوصا اگر طلای دست دوم میخرید باید بیشتر حواستان را جمع کنید)

۶. جواهرات کودک باید برایش بی خطر باشند

برای کودکان باید از جواهراتی استفاده کرد که شکل ظاهری شان برای کودک معنا دار باشد. اما این کافی نیست، شکل ظاهری جواهرات باید به گونه ای باشد که احتمال آسیب به بچه به حداقل برسد. برای مثال اگر گوشواره او نوک تیز باشد احتمال وارد شدن آسیب به او وجود دارد. حتی الامکان محصولاتی بخرید که زاویه دا، تیز یا لبه دار نباشند، بلکه گرد و بدون لبه باشند.

طلای کودک

پرفروش ترین طلای کودک: والدین بیشتر چه طلایی برای کودک خود می‌خرند؟

خرید طلای کودک کاملا متفاوت از خرید طلا برای بزرگسالان است. والدین معمولا بر اساس سن و سال فرزندشان خرید می کنند. بر همین اساس حتی خرید طلا برای نوزادان متفاوت از کودکان بزرگتر است. ادامه مقاله را بخوانید تا بدانید که والدین چه جواهراتی را برای نوزادان و کودکان خود ترجیح میدهند.

  • طلا برای نوزاد: بیشترین زیورآلاتی که والدین برای نوزادان کوچک خریداری میکنند پلاک های طلا هستند. این پلاک ها با کمک سنجاقی کوچک به لباس های نوزاد متصل میشود. روی پلاک ها متون یا اشکال مختلفی حک میشود. به خاطر عقاید مذهبی بیشتر این پلاک ها با آیات قرآن، چشم زخم و … تزئین شده اند. هرچند که این روزها نمادهای ملی میهنی بیشتر هوادار پیدا کرده است. جدیدا هم والدین به خرید پستانک هایی که با طلا تزئین شده است رو آورده اند و برای دوره نوزادی و شیرخوارگی نوزاد خود از این پستانک ها میخرند.

**برای نوزادانی که کمی سنشان بیشتر است خرید زنجیر طلا و گوشواره طلا بسیار رایج است. (معمولا برای نوزادانی که بیشتر از ۳ یا ۴ ماه سن دارند)**

  • طلا برای نونهال و کودکان بزرگتر: بیشترین زیورآلاتی که والدین برای این رده های سنی میخرند دستبند طلا است. (مشابه دستبند طلای رامیناز). بعد از خرید دستبند طلا ، خرید ست و نیم ست و سرویس طلا بچه گانه نیز شایع است (مخصوصا ست طلای کودک که از روی شخصیت های کارتونی ساخته شده باشد ).

اگر میخواهید برای کودکان خود طلا بخرید پیشنهاد میکنیم برای راحتی کار سری به فروشگاه اینترنتی ما بزنید و محصولات ایده آل ما برای کودکان را مشاهده کنید.

نظرات شما

لطفا اطلاعات زیر را کامل پر کنید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

وارد کردن وارد ستاره دار الزامی است